Powtarzanie głosowań w imię uzyskania konkretnego wyniku głosowania w sposób naruszający obowiązujące regulacje prawne i ich dotychczasową interpretację nie tylko nie może zyskać akceptacji, ale winno spotkać się ze zdecydowanym sprzeciwem. Godzi bowiem w istotę parlamentaryzmu, ale także w fundamentalne zasady demokracji i państwa prawa.
Działania takie, w sytuacji gdy mają wymiar instrumentalny, zmierzając do uzyskania za wszelką cenę oczekiwanego wyniku głosowania, jako naruszające obowiązujący porządek prawny są niedopuszczalne. Z tego też względu wymagają zdecydowanego sprzeciwu ze strony organizacji stojących na straży praworządności. Akceptacja takich zachowań poddaje bowiem w wątpliwość przestrzeganie przez organ władzy publicznej – Sejm RP – m.in. art. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
Należy podkreślić, iż uczestnictwo w zabiegach sprzecznych z obowiązującym porządkiem prawnym, godzących w konstytucyjne zasady i normy może prowadzić do odpowiedzialności, także karnej, osób biorących udział w tym procederze i winno w przyszłości podlegać obiektywnej ocenie niezależnych organów wymiaru sprawiedliwości.
Zarząd Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia