Prokuratorzy z Lex Super Omnia krytycznie o reasumpcji głosowania w Sejmie 11 sierpnia 2021 r.

0
(0)

Powtarzanie głosowań w imię uzyskania konkretnego wyniku głosowania w sposób naruszający obowiązujące regulacje prawne i ich dotychczasową interpretację nie tylko nie może zyskać akceptacji, ale winno spotkać się ze zdecydowanym sprzeciwem. Godzi bowiem w istotę parlamentaryzmu, ale także w fundamentalne zasady demokracji i państwa prawa.

​Działania takie, w sytuacji gdy mają wymiar instrumentalny, zmierzając do uzyskania za wszelką cenę oczekiwanego wyniku głosowania, jako naruszające obowiązujący porządek prawny są niedopuszczalne. Z tego też względu wymagają zdecydowanego sprzeciwu ze strony organizacji stojących na straży praworządności. Akceptacja takich zachowań poddaje bowiem w wątpliwość przestrzeganie przez organ władzy publicznej – Sejm RP – m.in. art. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Należy podkreślić, iż uczestnictwo w zabiegach sprzecznych z obowiązującym porządkiem prawnym, godzących w konstytucyjne zasady i normy może prowadzić do odpowiedzialności, także karnej, osób biorących udział w tym procederze i winno w przyszłości podlegać obiektywnej ocenie niezależnych organów wymiaru sprawiedliwości.  

Zarząd Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia

lexso.org.pl

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments