Bohaterska obrona Westerplatte przez sędziów Izby Dyscyplinarnej SN mimo ostracyzmu i medialnego linczu – za Janem Pawlem II w uzasadnieniu postanowienia

5
(1)

„Niezależnie bowiem od ataków na sędziów Sądu Najwyższego orzekających w Izbie Dyscyplinarnej, medialnego linczu, ostracyzmu środowiska sędziowskiego sąd w obecnym składzie podziela pogląd jednego z największych Polaków w historii, że każdy znajduje <<w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować>>” – tak, słowami Jana Pawła II, kończą uzasadnienie postanowienia z 3 sierpnia w sprawie o sygn akt I DO 8/21 sędziowie Piotr Sławomir Niedzielak (przewodniczący, sprawozdawca), Konrad Wytrykowski i Bogusława Rutkowska (ławnik Sądu Najwyższego).

W postanowieniu, w którym sędziowie uznali się za władnych orzekania, odniesiono się do postanowienia wiceprezes TSUE z 14 lipca o natychmiastowym zawieszeniu Izby Dyscyplinarnej i do wyroku TSUE z 15 lipca 2021 roku.

I DO 8_21
Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments