Sędzia Jacek Tyszka uzupełnia i wyjaśnia w piśmie z 4 sierpnia, że wypełnia ślubowanie sędziowskie

5
(1)

Sędzia Jacek Tyszka w uzupełnieniu swojego wcześniejszego oświadczenia o odmowie orzekania w składach, w których zasiadają osoby nie będące sędziami, napisał w dokumencie skierowanym do prezesa SO, że jego stanowisko wynika z „poszanowania krajowego porządku konstutucyjnego, prawa UE oraz stanowi wypełnienie ślubowania sędziowskiego”. Nie można natomiast doszukiwać się w nim oświadczenia o zrzeczeniu się urzędu sędziego…

Od redakcji Monitora: takiego oświadczenia Przemysław Radzik tam nie znajdzie, nawet jeśli będzie oglądał kartkę z pismem Jacka Tyszki pod światło. Na wszelki wypadek przypomnimy tu sędziemu Radzikowi treść stosownego przepisu Ustawy o ustroju sądów powszechnych:

Art. 68. § 1. Stosunek służbowy sędziego rozwiązuje się z mocy prawa, jeżeli sędzia zrzekł się urzędu. Zrzeczenie się urzędu jest skuteczne po upływie trzech miesięcy od dnia złożenia na ręce Ministra Sprawiedliwości oświadczenia, chyba że na wniosek sędziego Minister Sprawiedliwości określi inny termin. O zrzeczeniu się urzędu przez sędziego Minister Sprawiedliwości zawiadamia Krajową Radę Sądownictwa i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

wp-puzzle.com logo

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments