Ujawnijcie się sami – „Iustitia” apeluje do sędziów podpisanych pod listami z poparciem dla kandydatów do KRS

Uchwała Zarządu SSP IUSTITIA w sprawie apelu o ujawnienie nazwisk sędziów popierających kandydatury sędziów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa

Uchwała Zarządu SSP IUSTITIA
w sprawie apelu do sędziów

Prawomocnym wyrokiem z dnia 28 czerwca 2019 roku Naczelny Sąd Administracyjny nakazał Szefowi Kancelarii Sejmu RP udostępnić jako informację publiczną wykaz sędziów, popierających kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Z tym dniem wyrok NSA wiąże inne sądy i organy państwowe oraz podlega wykonaniu przez Kancelarię Sejmu pod groźbą odpowiedzialności karnej.

Szefowa Kancelarii Sejmu, przy wsparciu polityków związanych z koalicją rządzącą, odmówiła wykonania wyroku NSA. Takie bezprawne zachowanie jest kolejnym w ostatnim roku działaniem organów władzy związanych z rządzącymi politykami, zmierzającym do utajnienia przed opinią publiczną list sędziów popierających kandydatów do KRS. Stanowi zarazem szczególnie drastyczny i bezprecedensowy przykład niszczenia fundamentów demokratycznego państwa prawnego w Polsce, w celu osiągnięcia doraźnych celów politycznych.

Aby powstrzymać ten destrukcyjny proceder zwracamy się z apelem do sędziów, którzy złożyli podpisy na listach poparcia kandydatów do nowej KRS o poinformowanie o tym fakcie opinii publicznej.

Podobnie apelujemy do sędziów członków KRS o ujawnienie nazwisk sędziów popierających ich kandydatury. Zachowanie takie będzie wyrazem szacunku dla prawomocnego wyroku NSA i zasad etyki zawodu sędziego.

To ostatnia chwila, by dać wyraz sędziowskiej odwagi i chęci odcięcia się od bezprawnych działań polityków.

Jako sędziowie mają Państwo szczególny obowiązek stać na straży praworządności i wartości konstytucyjnych.

Ocena Czytelników
[Razem: 2 Średnio: 5]
Print Friendly, PDF & Email

2
Dodaj komentarz

Możesz komentować z użyciem konta WordPress.com, Twittera, Facebooka, lub Google+.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marian Milczuk
Gość
Marian Milczuk

Brawo dla Państwa za postawę. Dzisiaj zależy od niej przyszłość całej Polski. Wczytywanie...

Samouk - prawa
Gość
Samouk - prawa

Brawa za postawę, jak widzimy rządy partyjne nie działają dla dobra Narodu Polskiego, więc przyszedł czas, by podczas zbliżających się wyborów podziękować politykom i wybrać nie reprezentantów parti politycznych, którzy swoje rządy prowadzą dla dobra partii a nie Narodu. Należy wykorzystać alternatywę, która powstała pięć lat temu i daje możliwość wyboru Obywateli z listy społecznej, której założycielem jest Ruch Oddolny 1Polska. Zgodnie z Konstytucją RP Art. 4 władza należy do Narodu a więc do Obywateli a nie do partii. Wczytywanie...