Jakub Tau: Śmieszna nietykalność, czyli co u posła jest tykalne

Żydzi już nie wystarczą, albo może raczej wystarczyliby, gdyby nie strach przed Stanami Zjednoczonymi. Żeby więc napuszczać ludzi na ludzi można wykorzystać nienawiść ciemniaków do innych orientacji seksualnych.

No i uderzać w nutkę postkomunizmu, chociaż postkomuniści są w zoo, pod specjalną ochroną, albo dokarmia się ich w rezerwatach.

Ale i to nie wystarczy, żeby władzy nie oddać byle komu. Musi być jeszcze sprawny (tzn. uległy) parlament. I to tak, żeby struktury europejskie się nie czepiały. Trzeba więc załatwić sprawę w domu.

Otóż immunitetu posła lub senatora może pozbawić sejm, a jeśli już policja wszelaka musi, powtarzam, musi zatrzymać posła, to decyzję podejmuje marszałek sejmu i może kazać posła natychmiast zwolnić.

Oj, według planów PiS od teraz ma być nie tak natychmiast. Bo i po co od razu jakichś polityków fatygować? Prokurator generalny (czytaj: J. Kaczyński długopisem Ziobry) powiadomi Sąd Najwyższy… Trzeba będzie zatem wiele dyscyplinarek sędziom wytoczyć, żeby właściwych dobrać. Ale i odpowiednie organa sejmowe będą musiały się wypowiedzieć i, jeśli im się nie spodoba, zwrócić się do RPO… ale fajnie!

A ty, pośle, jak siedzisz, tak siedzisz. I pewnie ci jeszcze dołożą, żebyś miał za swoje, co już w dziejach ojczystych było. Józef Piłsudski powiedział Bogusławowi Miedzińskiemu, jeszcze w 1930 r.: Zdaniem moim, w każdym urzędzie pana posła należy usuwać za drzwi; jeżeli zaś przy tym coś im dołożą — to także nie szkodzi.

I dodał, co prawda bardzo nie na czasie, naszym czasie, o sądach: – Bo, proszę pana, pan poseł obstawia siebie jakimś śmiesznym pojęciem o nietykalności, wtedy, gdy konstytucja mówi tylko o nietykalności sądowej, wszystko inne, panie pośle, jest tykalne!

Ale to był Piłsudski, symbol niepodległości, z PPS-Frakcją Rewolucyjną, z Legionami… A z czym jest poseł niewysokiego wzrostu?

Jakub Tau

Print Friendly, PDF & Email

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

No votes so far! Be the first to rate this post.

Dodaj komentarz

Możesz komentować z użyciem konta WordPress.com, Twittera, Facebooka, lub Google+.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o